Olympus M.Zuiko Digital ED 12-50mm 1:3.5-6.3 EZ

Firma Olympus poinformowała o wprowadzeniu nowego obiektywu Olympus PEN M.Zuiko Digital ED 12-50mm 1:3.5-6.3 EZ. Nowy model jest standardowym zoomem, który został wyposażony w niemal bezgłośny elektromagnetyczny mechanizm zoomu. Według zapewnień producenta obiektyw ten jest idealny do filmowania ujęć portretowych, ponadto sprawdza się on równie dobrze w makrofotografii.

Informacja prasowa:

Nowa generacja aparatów fotograficznych PEN daje nowy standardowy zoom, obiektyw M.ZUIKO DIGITAL ED 12-50mm 1:3.5-6.3 EZ. Został on wyposażony w nowy, płynnie i niemal bezgłośnie działający elektromagnetyczny mechanizm zoomu, który sam napędza obiektyw – nie powodując skokowej zmiany powiększenia, co niejednokrotnie miało miejsce, gdy zoom regulowany jest menualnie. Ułatwi to każdemu kręcenie własnych filmów wideo. Dużą prędkość zoomu oraz niezwykle szybki autofocus zapewnia doskonały obiektyw do nagrywania filmów – ujęć portretowych. Obiektyw ten sprawdzi się również w makrofotografii oraz przy ujęciach szerokokątnych. Wraz z maksymalnym kątem widzenia wynoszącym 84°, zakresem ogniskowych 24-100mm* oraz trybem manualnego zoomu, ten wyjątkowy obiektyw zapewnia posiadaczom aparatów PEN wszelkie opcje.

Płynniej i ciszej.
Obiektyw M.ZUIKO DIGITAL ED 12-50mm 1:3.5-6.3 EZ przenosi filmowanie na zupełnie nowy standard. Elektromagnetycznie zasilany mechanizm zoomu daje możliwość na płynne i niemal bezgłośne  oddalanie obrazu w kadrze. Zmiana odbywa się ze stałą prędkością. Dzięki temu unikamy drgań aparatu, jakie często towarzyszą ręcznej regulacji zoomu, a przy tym wyeliminowane są zakłócenia powodowane przez przekładnie silnika, których praca zdecydowanie psuje ścieżkę dźwiękową filmu. Silnik można tak ustawić, by zmieniał powiększenie zoomu z jedną z trzech dostępnych prędkości. Ustawienie ‘powoli’ daje czas, by skoncentrować się na kompozycji, natomiast opcja „szybko” sprawia, ze nie przegapisz interesującego Cię ujęcia.

Szybciej i bliżej. Nowy obiektyw zapewnia 4.2-krotne standardowe powiększenie i jest bardzo szybki. Elektromagnetyczny silnik zapewnia niemal natychmiastowy czas reakcji i w połączeniu z opracowaną przez Olympus technologią MSC (Movie and Still Compatible), zapewnia szybkie i niemal bezgłośne działanie autofocusa. W przypadku tego obiektywu, Olympus wzbogacił rozwiązanie MSC dodając Linearny Zespół Napędowy wykorzystujący silnik elektromagnetyczny dla szybszego i cichszego ustawiania ostrości – aby tym samym zapewnić jeszcze lepsze właściwości dla filmowania.


Automatyczny i manualny. Jak można się tego spodziewać po szkłach Olympus PEN, obiektyw M.ZUIKO DIGITAL ED 12-50mm 1:3.5-6.3 EZ oferuje doskonałą jakość obrazu, między innymi dzięki wielokrotnemu powlekaniu soczewek oraz zastosowaniu dwóch elementów asferycznych dla korygowania występujących w zoomach aberracji. Nieskazitelna jakość obrazu staje się szczególnie widoczna w trybie makro, gdy obiektyw oferuje 0.72-krotne powiększenie* przy odległości fotografowania od 20 do 50cm. Mniej znany jest nowo wprowadzony przycisk L-Fn (po raz pierwszy w obiektywie PEN), który zapobiega temu, by aparat przez pomyłkę ustawił ostrość na niewłaściwy obiekt. Jeśli coś nagle pojawi się pomiędzy obiektywem, a filmowanym obiektem, wystarczy nacisnąć ten przycisk, by czasowo zawiesić pracę autofocusa, aż przeszkoda wyjdzie poza kadr. Miłośnikom ręcznego fotografowania i filmowania obiektów oferuje inną niecodzienną gratkę – opcję zawieszania działania autofocusa i przełączania się na manualny pierścień zoomu.Standard Mikro Cztery TrzecieSprawia, że aparaty fotograficzne PEN są wyjątkowo kompaktowe i wygodne w noszeniu, co pozwala posiadaczom PEN na fotografowanie w każdym miejscu i najróżnorodniejszych warunkach. Dobrze więc wiedzieć, że obiektyw ten został wyposażony w tego samego rodzaju doskonałe zabezpieczenia przed kurzem i zachlapaniem, jakie pierwotnie były opracowane dla zaawansowanych, najwyższej klasy profesjonalnych obiektywów ZUIKO DIGITAL. Obecnie, gdziekolwiek się udasz ze swoim aparatem PEN masz obiektyw zoom, który jest na tyle wytrzymały, by zawsze dotrzymać Ci kroku.

Obiektyw M.ZUIKO DIGITAL ED 12-50mm 1:3.5-6.3 EZ będzie sprzedawany oddzielnie, jak również w zestawach z jednym z trzech najnowszych aparatów fotograficznych PEN: z PEN Lite (E-PL3), PEN Mini (E-PM3) oraz z flagowym modelem PEN E-P3. Przygotowano także dopasowany do obiektywu filtr ochrony, pokrowiec obiektywu oraz osłonę przeciwsłoneczną.

Źródło: www2.olympus.pl

VN:F [1.9.22_1171]
Oceń post:
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *